MEDARBEJDERE

HVEM ER VI?

Her kan du møde medarbejderne
på Østhimmerlands Ungdomsskole

Ulla Vestergaard

Konstitueret forstander fra den 1. februar 2022, ansat 2001

Fag: Engelsk, dansk

Valgfag: Mørkekammer (foto), sport og leg, tonseholdet

Thomas Fuglsang

Lærer, ansat 2015

Fag: Studie 10, dansk, musiklinjen

Valgfag: Instrumental, vild med vilje, den sidste nadver, bordtennis

Gruppelærer

Rasmus Søndergaard

Lærer, ansat 2013

Fag: Studie 10, samfundsfag, filmlinjen

Valgfag: Mediekunst, forfatterværksted, Sports- & musikvalgfag

Gruppelærer

Louise Thorup

Lærer, ansat 2003

Fag: Dansk, tysk

Valgfag: Bevægelsesfag, fitness, badminton, boldfidus

Vejledning, gruppelærer

Peter Fjordbak

Lærer, ansat 2015

Fag: Engelsk, musiklinjen

Valgfag: Musikproduktion, instrumental, band coaching, teaterteknik, musniksnak, badminton

Gruppelærer

Emil Egekvist

Lærer, ansat 2021

Fag: Matematik, fysik, idræt

Valgfag: Brætspilscafé, basketball, tolkiens univers

Gruppelærer

Anne Lykkebo Olsen

Lærer, ansat 2017

Fag: Studie 10, matematik, fysik/kemi

Valgfag: Leg løs, gøgl, mad på træstub, stjernehimmel, den søde tand, forskning i praksis

Vejledning, gruppelærer

Peter Sand

Lærer, ansat 2006

Fag: Naturfag, matematik, spiludviklingslinjen

Valgfag: Bordrollespil, fighter, instrumental, musiknørd, magic, badminton

Gruppelærer

Thomas Michelsen

Lærer, ansat 2010

Fag: Matematik, dansk og fodbold. Filmlinjen, Gruppelærer

Ann Mai Lunde Røge

Lærer, ansat 2022

Fag: Kunstlinjen, engelsk, valgfag.

Gruppelærer

Marlene Lehrmann

Lærer, ansat 2022

Fag: Teaterlinjen, dansk, valgfag.

Gruppelærer

Mette Wichmann Andersen

Lærer, ansat 2020

Fag: Designlinjen, matematik, syvalgfag, dans og gruppelærer

Fatima Tajic

Lærer, ansat 2020

Fag: Tysk, engelsk, instrumentalvalgfag, kreative valgfag. Gruppelærer

Kirsten Pallesen

Timelærer

Fag: Keramik, Kunstlinjen

Julie Colding

Timelærer

Fag: Lær at sy, Mode- og Designlinjen

Lotte Have

Skolesekretær, ansat 2003

Marina Nothlev

Køkkenleder, madhåndværker, ansat 2021

Anne Marie Bach

Madhåndværker, ansat 2018

Rikke Johnsen Adler Andersen

Madhåndværker, ansat 2021

Jørgen Feder

Pedel, ansat 2003

Torben Tonnisen

Pedelmedhjælper, ansat 2012
Pedelopgaver og rengøring

Conny Kristensen

Kontorassistent, ansat 2015

Lena Kiilerich

Madhåndværker, ansat 2005